Naučte se OpenShot v 5 minutách!

Používání OpenShotu je velmi jednoduché a toto praktické cvičení vás provedete základy během 5 minut. Po tomto cvičení budete schopní vytvořit jednoduchou prezentaci fotografií s hudbou.

Krok 1 - Import fotografií & hudby

Před tím, než začneme vytvářet video, musíme soubory importovat do OpenShotu. Přetáhněte z desktopu do OpenShotu několik obrázků (*.JPG, *.PNG atd.) a hudebních souborů (většina formátů bude fungovat). Ujistěte se, že pouštíte soubory tam, kde ukazuje šipka na obrázku.

Krok 2 - Uspořádání fotografií na časové ose

Poté, co jste importovali soubory, je dalším krokem jejich přidání na časovou osu a uspořádání. Klikněte na každou fotografii (jednu naráz) a přetáhněte ji na Stopu 2 na časové ose. Fotografie (také známé jako klipy) uspořádáte tak, že je budete přetahovat.

Krok 3 - Přidání hudby na časovou osu

Chcete-li udělat prezentaci fotografií zajímavější, můžete přidat nějakou hudbu. Měli byste mít importovaný jeden hudební soubor z kroku 1. Klikněte na hudební soubor a přetáhněte ho na Stopu 1 na časové ose.

Krok 4 - Prohlédnutí projektu

Chcete-li se podívat, jak video vypadá a zní, klikněte na tlačítko Přehrávat po oknem náhledu. Chcete-li prohlížení videa přerušit, klikněte na tlačítko Přehrávat znovu. Pamatujte, že pokud potřebujete změnit uspořádání klipů, prostě je jen přetáhněte a pusťte.

Krok 5 - Export videa

Když jste spokojení s videem prezentace, je dalším krokem export videa. To převede váš projekt do jednoho video souboru, který by měl fungovat v kterémkoliv linuxovém přehrávači (jako jsou Totem, VLC atd.) nebo na webových stránkách (jako jsou YouTube, Vimeo atd.).

Klikněte na ikonu Exportovat video nahoře (nebo použijte nabídku (Soubor > Exportovat video...). Vyberte jeden z mnoha přednastavených voleb exportu a klikněte na tlačítko Exportovat video.

Krok 6 - Užívejte si OpenShot!

Nyní byste měli mít základní znalost toho, jak OpenShot pracuje. Import, uspořádání, prohlédnutí a export. Doufáme, že toto praktické cvičení zabralo méně než 5 minut. Chcete-li detailněji pochopit fungování OpenShotu a jeho pokročilých funkcí, přečtěte si prosím zbytek příručky. Užívejte!