Naučte sa OpenShot za 5 minút!

Použitie OpenShot je veľmi jednoduché, a tento návod vás prevedie základmi do 5 minút.   Po tomto kurze budete schopní urobiť jednoduchý foto prezentáciu s hudbou.

Krok 1 - Importujte fotografie & hudbu

Než budete môcť začať vytvárať video, musíte Importovať súbory do OpenShot.   Pretiahnuť niekoľko obrázkov (*. jpg, *. png, atď.) a hudobný súbor (väčšinu formátov bude fungovať) z vášho počítača na OpenShot Video Editor.  Be sure to drop the files where the arrow in the illustration is pointing to.

Krok 2 - Usporiadajte fotografie na časovú os

Potom, čo ste importovali niektoré súbory, ďalším krokom je pridanie na časovú os a ich naaranžovanie na nej. Kliknite na jednotlivé fotografie (jeden po druhom), a pretiahnite ich na Časová os 2 na časovú os.   Presuňte fotografie na časovú os (klipy) a naaranžujte ich.

Krok 3 - Pridať hudbu na časovú os

Ak chcete, aby vaša foto prezentácia bola zaujímavejšia, musíme pridať nejakú hudbu.   Mali by ste mať naimportovaný hudobný súbor v kroku 1.   Kliknite na hudobný súbor, a pretiahnite ho na Časovú os 1 na časovú os.

Krok 4 - Náhľad projektu

Ak chcete zobraziť ukážku, ako vaše video vyzerá a znie tak kliknite na tlačidlo Prehrať v okne náhľadu.   Kliknite na tlačidlo Prehrať znova a pozastavíte video.   Pamätajte si, že ak potrebujete k upraviť všetky klipy, proste pretiahnite klipy pohybujte s nimi kým nedocielite želaný výsledok.

Step 5 – Exportovanie vášho videa

Akonáhle ste spokojní s vašou prezentáciou, ďalším krokom je export videa.   Tu budete prevádzať OpenShot projekt do jedného video súboru, ktorý by mal fungovať na akomkoľvek médiu Linux prehrávača (napr. Totem, VLC, atď ..) alebo web stránky (napr. YouTube, Vime, atď ..)

Kliknite na Export videa na ikonu v hornej časti obrazovky (alebo použite Súbor > Export Video ...).   Vyberte si z jednej z mnohých prednastavených možností exportu, a kliknite na tlačidlo Export videa .

Krok 6 - Užite si OpenShot!

Teraz by ste mali mať základné vedomosti o tom, ako funguje OpenShot.   Import, aranžovanie, náhľad a export . Dúfajme, že tento návod trval menej ako 5 minút.   Prosím, prečítajte si zvyšok tohto manuálu pre podrobnejšie pochopenie OpenShot a jeho pokročilých funkcií.   Užite si to!